Kadra - Nigdy nie zawodzi

Kadrę Akademii Malucha stanowią doświadczeni Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego wykonujący swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Osoby pracujące w Akademii Malucha posiadają pełne kwalifikacje, ukończone kursy i doświadczenie do pracy z dziećmi. Ich pomysły, twórcze podejście stanowią podstawy działalności placówki.

Magdalena Wójciak

Ukończyła Uniwersytet Rzeszowski ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. W swojej karierze zawodowej ukończyła kursy doskonalące warsztat nauczycielski (m.in. Dziecko w świecie matematyki, Obserwacja i diagnoza przedszkolna, Polisensoryczne poznawanie muzyki). Pracę z dziećmi uważa za swoje powołanie, która dostarcza jej niezwykle dużo przyjemności oraz satysfakcji. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia. Jej pogodny charakter na pewno pomoże przekroczyć próg przedszkola nie jednemu maluchowi. W swoim życiu zawodowym stara się podążać za słowami Janusza Korczaka: „Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”.

Aleksandra Maziarz

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Obecnie studiuje logopedię. Praca z dziećmi już od wielu lat stanowi ważną część jej codziennego życia. Daje jej to wiele satysfakcji oraz radości a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego. Jest pedagogiem poszukującym i twórczym, który aktywnie zaraża swoimi pasjami starsze i młodsze dzieciaki. Twierdzi, że uśmiech dziecka i jego postępy są dla niej największą nagrodą i wyznacznikiem tego, że swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Dodatkowo posiada uprawnienia na kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, ukończyła kurs pierwszej pomocy oraz wiele innych. W życiu kieruje się mottem Marii Kownackiej "Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza".

Katarzyna Krutysza

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego o kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w trakcie odbywania praktyk studenckich, w pracy jako opiekunka do dziecka. Praca z dziećmi sprawia Jej wiele radości. Posiada łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi, oraz odpowiednie podejście, które ma korzystny wpływ na rozwój dzieci. Do swojej pracy podchodzi rzetelnie i z zaangażowaniem, wychodząc naprzeciw potrzebom  i możliwościom dzieci. Daje to szansę twórczego wykorzystania umiejętności i dyspozycji w bezpośrednich kontaktach z dziećmi, co przyczynia się do efektywnego oddziaływania wychowawczego. Wolne chwile spędza z rodziną, oraz uwielbia spędzać czas na  przejażdżkach rowerowych ze swoim synkiem.

Agnieszka Krzemień

Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej z Wychowaniem Przedszkolnym. Aktualnie poszerza swoją wiedzę zawodową na studiach drugiego stopnia o specjalności Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Jest osobą otwartą, szczerą, cierpliwą. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich zaufanie oraz sympatię. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość, stając się nie tylko zawodem ale także wielką pasją. Potrafi nawiązać kontakt z dzieckiem. Jest nauczycielem pełnym energii, który razem z dzieckiem odkrywa świat.

Monika Rak

Ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. W swojej pracy stara się patrzeć oczami dziecka, co dla dorosłego jest bardzo ciężkie. Uwielbia pracę z dziećmi, bo dzięki nim co dzień można cieszyć się z drobnych rzeczy, a każdy dzień jest inny od poprzedniego. W pracy edukacyjnej i zabawie stara się przede wszystkim, aby dziecko czuło się kochane i akceptowane.

Natalia Bieniek

Z zamiłowania i w trosce o harmonijny rozwój dzieci została pedagogiem (magister pedagogiki), a jako zwolenniczka żywego i bezpośredniego kontaktu słownego z innymi ludźmi specjalizuje się w praktyce logopedycznej - jest dyplomowanym logopedą i neurologopedą. Odznacza się ogromnym zapałem do pracy. W wolnych chwilach uwielbia projektować i tworzyć pomoce logopedyczne i edukacyjne. Bardzo lubi i ceni sobie pracę z dziećmi, a wykonywany zawód stał się jej największą pasją. Każde zajęcie planuje i prowadzi traktując Dziecko indywidualnie, zgodnie z Jego potrzebami i zainteresowaniem. Uważa, iż praca z dziećmi to dwustronna nauka, cyt.: "Ja uczę dzieci, ale One też ciągle uczą mnie czegoś nowego, za każdym razem".

Monika Zbyrad

Dorota Szczęch

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku Edukacja wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Swoją pracę zawsze wiązała z nauczaniem dzieci, ponieważ z wielkim zachwytem obserwuje ich ciekawość świata, chęć do zdobywania wiedzy i entuzjazm, z jakim patrzą na wszystko, co je otacza. Od chwili ukończenia studiów pracowała jako opiekunka dziecięca, co utwierdziło ją w przekonaniu, że dziecko to wyjątkowa istota, pełna pomysłów, zapału i radości. Uważa, że praca z dziećmi jest wielkim wyzwaniem, które sprawia wiele radości i przyjemności. U dzieci zachwyca ją bezustanne zaciekawienie światem, które pielęgnuje również w sobie. Istotne jest dla niej to, aby każde dziecko czuło, że jest ważne i wyjątkowe. Podziwia dziecięcą pomysłowość i bezgraniczną wyobraźnię. Często odnosi się do pedagogiki zabawy, gdyż to właśnie zabawa jest główną, naturalną aktywnością przedszkolaków.

Anna Idec

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Praca z dziećmi daje jej wiele radości i satysfakcji, ponieważ robi na co dzień to, co lubi. Jest osobą cierpliwą, troskliwą oraz wrażliwą na drugiego człowieka (zwłaszcza tego najmłodszego). Chętnie rozmawia z dziećmi, poznaje ich świat, który z dnia na dzień zaskakuje ją coraz bardziej. Najpiękniejszą nagrodą za trud wkładany w opiekę i wychowanie dzieci jest dla niej ich radość. Widzi, że to co robi ma sens, kiedy buźki dzieci są uśmiechnięte. U maluchów ceni przede wszystkim szczerość oraz ogromną wrażliwość i fantazję.

Kinga Nowacka

Z wykształcenia pedagog. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie podjęła studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W kontaktach z dziećmi stara się wykazywać empatię - dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Uważa, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można "wydobyć" poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka. Jest osobą ciepłą, otwartą  oraz szczerą. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich uwagę i sympatię. Z ogromną radością i dumą patrzy na postępy przedszkolaków. Jak również zależy jej na tym, aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i radosne.

Justyna Korona

Marzena Borek

Ukończyła studia magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i wychowanie Przedszkolne. Nauczanie dzieci to nie tylko jej praca, jak także jej pasja. Stara się, aby każdy dzień spędzony w Przedszkolu przyniósł dzieciom wiele zadowolenia i wpłyną na ich wszechstronny rozwój. Uśmiech dzieci jest dla niej największą motywacją do pracy i zastrzykiem pozytywnej energii. Stara się, aby dzieci w przedszkolu czuły się ważne, bezpieczne i były cały czas radosne.

Aleksandra Wszoła

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Uważa, że praca z dziećmi jest niesamowicie ciekawa, zaskakująca a jednocześnie rozwijająca. Jest osobą energiczną, odpowiedzialną, która łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Dokłada wszelkich starań by beztroski okres dorastania naszych podopiecznych był wspominany jako jeden z okresów życia, który przeszli z pełnym uśmiechem.

Magdalena Kula

Ukończyła  studia magisterskie  na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. Obecnie podjęła studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Uważa, że ważna jest nie tyle sama praca z dzieckiem co dla dziecka, by rozwijało się wszechstronnie w przyjaznym klimacie.  Praca z dzieckiem daje jej wiele satysfakcji. W swojej pracy podchodzi do każdego dziecka indywidualnie. Cieszy ją wspólne odkrywanie z najmłodszymi tego, co nowe i nieznane oraz obserwowanie ogromnych postępów w ich rozwoju. Jest osobą uśmiechniętą oraz pozytywnie nastawioną do życia.

Paulina Stępień

Z wykształcenia pedagog. Ukończyła studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Stara się, aby dziecko wszechstronnie rozwijało swój potencjał poprzez twórczą zabawę, obserwację i wspólne działanie. Uważa, że okres przedszkolny to czas beztroskich, dziecięcych zabaw - radość i uśmiech to główny atrybut dzieciństw, który pozytywnie wpływa na rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny dziecka. Swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Posiada umiejętności organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą i rzetelną.Content